DOPASUJ SKRZYNKI DO POTRZEB SWOJEJ FIRMY CZ.1 0

Kupując skrzynki do naszej firmy powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na pięć kwestii: wymiary, zastosowanie, konstrukcja, zakres temperaturowymateriał, kolor czy atesty. W ramach każdej z nich skrzynki mogą znacznie się różnić, a odpowiedni wybór jest uzależniony od naszych potrzeb i sposobu ich wykorzystywania w przedsiębiorstwie. Poruszone przez nas zagadnienia nie zostały niestety całkowicie wyczerpane - mimo wszystko blog nie jest najlepszym miejscem do tworzenia długich i zawiłych elaboratów. Mamy jednak nadzieję, że znajdziecie tutaj nowe i interesujące informacje, a jeżeli Wasza ciekawość nie zostanie w pełni wyczerpana, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami - oni zawsze chętnie pomogą Wam dobrać odpowiednie skrzynki.

WYMIARY

Jedna z pierwszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie skrzynki są jej wymiary. Najczęściej spotykane to z pewnością 600 mm x 400 mm. Wartości te nie są przypadkowe - idealnie pasują do powszechnie używanych euro palet. Na tej palecie, której wymiary to 1200 mm x 800 mm, zmieścimy cztery słupki takich skrzynek, co pozwala maksymalnie ograniczyć zajmowaną przez nie przestrzeń. Ma to duże znaczenie przy transporcie, ponieważ jednorazowo można przewieźć znacznie większą ilość towarów, ale również w obiegu wewnętrznym – skrzynki ułożone na euro paletach nie tylko zajmują mniej miejsca na magazynie, ale także wymagają mniejszej ilości kursów wózkiem widłowym lub „paleciakiem”. Mniej wysiłku, mniej zmarnowanego czasu, większa efektywność!

    

Skrzynki euro mają też inną zaletę – są ergonomiczne i dostosowane do przenoszenia przez człowieka. Łatwo jest je podnosić, nie ma problemów z odpowiednim uchwyceniem, dzięki czemu ich przestawianie jest bardzo wygodne i nie wymaga niepotrzebnego wysiłku.

Stosunkowo popularnym wymiarem jest także 400 mm x 300 mm. Te skrzynki z kolei idealnie pasują do regałów magazynowych, np. na różne śrubki, czy inne drobne elementy i części, które w każdej chwili mogą okazać się potrzebne w każdej chwili, a zwykle jest duży problem z utrzymaniem ich w jednym miejscu. Skrzynki z tym wymiarem są chętnie wykorzystywane także np. przez sklepy na ich ekspozycjach, szczególnie zaś w dziale owocowo-warzywnym. Pozwalają one z łatwością wyłożyć towar, nadać całej ekspozycji odpowiedni wygląd, a klientom umożliwia nieskrępowane sięgnięcie po potrzebne produkty.

Na temat wymiarów można napisać o wiele więcej, ponieważ ich różnych konfiguracji jest całe mnóstwo (np. na www.dd-24.pl znaleźć można niemal sto kombinacji rozmiarowych). Do tego dochodzi bardzo szczegółowa specjalizacja, którą można zaobserwować od kilku lat na rynku. Jest tego tak wiele, że przy próbach dobrania odpowiedniej skrzynki może rozboleć głowa. Wtedy zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy z pewnością chętnie pomogą Wam dobrać skrzynki idealnie pod Wasze aktualne potrzeby (oczywiście cichym i spokojnym głosem, aby bolącej głowy więcej nie drażnić).

 

ZASTOSOWANIE

Wybór skrzynki musi również, co oczywiste, uwzględniać rolę jaką ma ona do odegrania w firmie. W zależności od zastosowania, warto zwrócić uwagę na jej trzy cechy – wysokość, konstrukcję oraz zakres temperaturowy.

Za skrzynki niskie uznaje się te, których ściany nie przekraczają 10 cm. Są idealne np. do miękkich owoców, takich jak malina i borówka. W ich przypadku istnieje ryzyko zgniecenia tych znajdujących się na samym spodzie, jeżeli ułożymy zbyt wiele warstw. A rozgniecione maliny nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale zazwyczaj spisujemy je na straty. W końcu kupując maliny klient chce dostać owoce jeszcze nieprzetworzone. Gdyby szukał soku, udałby się do innej firmy.

Z kolei wysokie skrzynki (zazwyczaj powyżej 20 cm) bywają przydatne  m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych, gdzie istnieje konieczność transportu i przechowywania półproduktów. Postawienie takiej skrzynki przy maszynie pozwala usprawnić pracę, gdyż jej duża ładowność wyraźnie ogranicza ilość przerw koniecznych do uzupełnienia surowców. A jeżeli produktem ubocznym procesu wytwórczego są drobne skrawki metali, czy innych materiałów, położenie kolejnej skrzynki po drugiej stronie maszyny ułatwia zachowanie porządku wokół stanowiska pracy. To z kolei sprawia, że zadowolony jest nie tylko firmowy behapowiec, ale także pracownik, który nie musi już stać po kostki w metalowych wiórach (tutaj znowu przydatne jest rozróżnienie skrzynek z półproduktami od skrzynek ze odpadkami, ale o tym przeczytacie w kolejnej części artykułu).

Do tego wszystkiego dodajmy jeszcze, że skrzynki takie są zazwyczaj sztaplowane, co umożliwia postawienie ich jedna na drugiej, przy zachowaniu pełnej stabilności. To pozwala na szybsze i łatwiejsze przetransportowanie większej ilość skrzynek, np. paleciakiem, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości koniecznych kursów. W związku z tym nadają się idealnie nie tylko do użytku wewnętrznego, ale są przydatne również przy wysyłce produktów do klienta. Swoją przewagę nad innymi zawdzięczają wysokiej wytrzymałości, stosunkowo dużej nośności oraz właśnie specjalnej, sztaplowanej konstrukcji, sprawdzającej się świetnie przy transporcie samochodowym.

KONSTRUKCJA

Kolejna istotna cecha to konstrukcja. W tym przypadku natomiast najczęściej spotykamy skrzynki pełne oraz ażurowe. Te pierwsze są przydatne do przechowywania i przenoszenia niewielkich elementów, które mogą się wydostać na zewnątrz podczas transportu. Przy niektórych towarach może się okazać potrzebna także pokrywa. Wówczas musimy się upewnić, że nie ma problemu z jej szczelnym zamknięciem, co nie tylko uniemożliwi wysypanie się zawartości, ale również uchroni ją przed wpływem czynników zewnętrznych, jeżeli ma to w danym przypadku znaczenie. Dodatkowo przy podejmowaniu decyzji o zakupie należy także zwrócić uwagę na obecność odpowiednich uchwytów po bokach, dzięki którym można skrzynkę łatwo i bezpiecznie przenosić.

 

Skrzynki pełne znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba izolowania przenoszonych produktów, bądź przy transporcie materiałów sypkich. Poza tym są niezwykle popularne pośród firm działających w branżach owocowo-warzywnej, mięsnej, jak i w wielu innych o produkcyjnym profilu.

Skrzynki mogą mieć również konstrukcję ażurową, szczególnie przydatną przy transporcie owoców, warzyw i wszelkich innych przedmiotów, które wymagają swobodnego przepływu powietrza lub też istnieje potrzeba, aby były one dobrze widoczne w każdej chwili ich transportu. W ich przypadku ważne jest sprawdzenie rozmiarów otworów – nieprzyjemnym zaskoczeniem byłoby zamówienie całej partii skrzynek do transportu borówki, z których owoce te mogłyby swobodnie wypadać przez zbyt duże otwory.

 

ZAKRES TEMPERATUROWY 

Ważną cechą jest także zakres temperatur, na jakie będzie narażona skrzynka. Jednak to zagadnienie omówimy dokładniej przy okazji opisu materiałów, z których produkowane są skrzynki. Zachęcamy więc do lektury następnej części artykułu, w której znajdziecie nie tylko informacje o powyższym, ale również o atestach oraz kolorze skrzynek i innych formach ich wyróżnienia.

 

Komentarze do wpisu (0)

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Cenniki do pobrania
Sonda
O sklepie DD-24 dowiedziałam/em się poprzez:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl